V době všudypřítomné digitalizace se stírají rozdíly mezi prací z kanceláře a z domova. Mnozí zaměstnanci si v době koronavirové pandemie zvykli na flexibilní pracovní dobu a mnohem častěji se přesouvají z práce domů a naopak, na pracovní schůzky i jinam. Podle průzkumu asociace ABSL a poradenské společnosti Colliers z roku 2021 je celkem 60 % firem přesvědčeno, že nemohou své pracovníky nutit k návratu do firemních kanceláří a každý se má rozhodnout sám, kde bude pracovat.
Usnadnit zaměstnancům mobilitu a flexibilitu přitom firmy v konečném důsledku ani nemusí moc stát. Jedním z příkladů služby, která vychází vstříc jak zaměstnavatelům, tak jejich pracovníkům, je platforma BeRider, která firmám zprostředkovává zvýhodněné využívání elektrických skútrů k městské přepravě. Lidé se rychle dostanou na jakoukoliv schůzku, vyhnou se zácpám a snazší je pro ně i parkování. Na skútru navíc nemusí rozlišovat mezi různými zónami, ve všech je parkování zdarma, nesmí ale stát na chodníku.
"Na trhu práce je obrovská konkurence a zaměstnanecké benefity jsou čím dál důležitějším rozhodovacím faktorem. Poskytnout zaměstnancům pohodlný, rychlý a ekologický způsob, jak se dostat do kanceláře nebo na schůzky, přidává firmám na atraktivitě," dodává Jan Charouz, CEO BeRider.
Službu oceňují velcí i malí zaměstnavatelé
Kromě náhrady za taxi a firemní auta označili sami zaměstnavatelé za jeden z hlavních plusů sdílené mobility snižování uhlíkové stopy svých zaměstnanců. Vyplývá to z průzkumu, který BeRider uskutečnil mezi téměř třiceti velkými společnostmi, včetně Komerční banky, Mastercard, Deloitte, Microsoftu a dalších.
Jejich zástupci oceňovali také “Skútrškolu”, v rámci níž BeRider nabízí dvouhodinový workshop pro seznámení se se skútrem a manipulaci s ním. Jeho přidanou hodnotou je mimo jiné pomoc s vyvracením nejistot a obav z řízení jednostopého dopravního prostředku, které mohou mít lidé bez zkušeností s jízdou na skútru.
Kompletní informace o nabídce BeRideru pro zaměstnance
Konkrétním příkladem společnosti, kterou lze označit za průkopníka využití sdílené mobility pro potřeby svých zaměstnanců, je ČSOB Group. Jezdit na skútrech do práce a na schůzky dnes může již více než 5000 jejích zaměstnanců.
„Možnost spolupráce s BeRider nás v ČSOB od počátku jednoduše nadchla. Maximalizace sdílení, minimalizace emisí a plná flexibilita - to jsou hodnoty, ke kterým v oblasti služebního cestování v ČSOB dlouhodobě směřujeme. BeRider, jako skvělá alternativa k tradičnějším způsobům městské mobility, pro nás všechny tyto hodnoty spojuje,” říká Slavomír Holík, logistics manager ČSOB Group. Oceňuje také to, že se ve spolupráci s BeRiderem podařilo alokovat parkovací místa přímo před ústředím ČSOB v pražských Radlicích.
Mezi další spolupracující společnosti již nyní patří pražská městská společnost Operátor ICT, firma Dworkin, digitální agentura We Are Creators, digitální agentura Švejda-Goldmann a další.
Jednou z mnoha výhod je, že je platforma propojená i s benefitními systémy Sodexo a Edenred, které firmám mohou usnadnit zprostředkování služby svým pracovníkům. V případě potřeby je pak možné jízdy v aplikaci dělit na pracovní a soukromé. Sami zaměstnanci, kteří ve svém volnu platformu využívají, mohou získat bonus, pokud se jim podaří dojednat spolupráci s BeRiderem u svého zaměstnavatele.
BeRider má denně v ulicích Prahy stovky skútrů v několikaminutové docházkové vzdálenosti. To oceňuje Lukáš Zrůst, majitel komunikační a kreativní agentury Social Lions. „Protože jsme agentura, která potřebuje denně využívat rychlé přesuny po Praze kvůli klientům a dalším partnerům, je pro nás ideálním řešením BeRider. Ihned je blízko dostupný, díky aplikaci velmi rychle využitelný a dostanete se s ním rychle na místo určení. Ideálnější dopravní prostředek v Praze nenajdete," hodnotí Zrůst.
Chtěli byste svým zaměstnancům co nejvíc usnadnit cestování po Praze?
Obraťte se přímo na specialistku BeRideru pro spolupráci mezi firmami a můžete spolu vymyslet, jak pracovníkům zprostředkovat tento neotřelý benefit.
Pokud máte pocit, že by to zaměstnanci mohli ocenit, ale nejste si jistí, zda nebudou mít z jízdy přílišný respekt, prvním krokem může být Skútrškola. Během dvouhodinové lekce se naučí vše zásadní a případná úskalí jízdy si vyzkouší v neutrálním prostředí. Jízda na elektroskútru je opravdu jednoduchá a zvládne ji každý.Kontakt:
Libuše Reichelová
Telefon: +420 773 545 418
e-mail: libuse.reichelova@be-rider.com