Oranžová učebna v Ostravě pomůže výuce technických oborů

Ve středu 26. listopadu 2014 se konal Den otevřených dveří na Wichterlově gymnáziu v Ostravě. U příležitosti této akce proběhlo také slavnostní otevření moderní Oranžové učebny, na níž získalo gymnázium příspěvek ve výši 200 tisíc korun od Nadace ČEZ, která dlouhodobě podporuje technické vzdělávání.

Novou učebnu získalo Wichterlovo gymnázium díky postupu mezi 15 škol s největším podílem žáků, kteří se zúčastnili krajských kol matematické a fyzikální olympiády. Tyto školy se vybírají na základě speciálního koeficientu zastoupení v těchto soutěžích a rozhodující je počet účastníků, nikoliv jejich pořadí. Letos se soutěže o Oranžovou učebnu zúčastnilo 47 škol a z postupující patnáctky byl vítěz vybrán losem.

Jsme moc rádi, že letos padl los právě na nás. Příspěvek jsme využili na vybudování moderní multimediální učebny určené pro výuku matematiky, fyziky a dalších technických oborů. Doufáme, že hodiny s moderními iPady budou žáky více bavit a že díky názornějšímu způsobu vyučování látku snáze pochopí. Navíc tablety znamenají přínos i pro učitele, kteří díky nim mohou efektivněji řídit výuku a přizpůsobit tempo i obsah výkladu potřebám jednotlivých žáků,“ pochvaluje si novou učebnu Mgr. Jan Netolička, zástupce ředitele pověřený vedením Wichterlova gymnázia v Ostravě-Porubě.

Oranžová učebna se slavnostně otevřela 26. listopadu 2014 během Dne otevřených dveří gymnázia. Pro návštěvníky proběhla názorná ukázka fungování učebny, která dokazovala přínos využití tabletů a veškeré moderní techniky pro výuku technických předmětů. Slavnostního otevření se kromě pana ředitele Netoličky zúčastnil také Pavel Puff, manažer útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ.

Technické vzdělávání mladých lidí podporujeme dlouhodobě a na jeho úrovni nám velmi záleží. Na našem trhu je vysoká poptávka po absolventech technických oborů, kterých je bohužel nedostatek. Hlavní příčinou je přitom nezájem o tyto obory a často i strach z nich. Dobře víme, že učitelé fyziky i matematiky nemají lehkou práci, a proto se jim ji snažíme usnadnit,“ uvedl Pavel Puff.

Skupina ČEZ podporuje vzdělávání v technických oborech dlouhodobě a díky Nadaci ČEZ je Oranžová učebna na Wichterlově gymnáziu v Ostravě další z více než 70 učeben svého druhu v České republice. Slouží ke kvalitnější a názornější výuce přírodovědných předmětů, například k různým měřením a experimentům. Skupina ČEZ je dále partnerem matematických i fyzikálních olympiád a zájem žáků o fyziku se snaží zvýšit také soutěží „Vím proč“ o nejpovedenější videa vysvětlující přírodní zákonitosti zábavnou formou. Současný ročník soutěže probíhá až do konce ledna 2015.